
8-12 жовтня 2017 року у м.Берлін (Німеччина) відбувся Всесвітній психіатричний конгрес, який кожні 3 роки організовує World Psychiatric Association (WPA).
World Psychiatric Association (WPA) – асоціація національних психіатричних товариств, метою якої є покращення знань та навичок, необхідних для роботи у сфері психічного здоров’я та допомоги пацієнтам із психічними розладами. Членами WPA в даний час є 138 товариств-членів із 118 країн, які представляють понад 200 000 психіатрів.
Цього року Конгрес зібрав понад 10000 делегатів із різних країн світу, які могли обрати найцікавіші сесії для навчання та обговорення. Усього на Конгресі було проведено 900 сесій, до яких було включено лекції, симпозіуми, дебати, а також спільні засідання психіатрів, споживачів допомоги та осіб, які здійснюють догляд у сім’ях.
Наукова програма стосувалася всебічного розвитку профілактики, діагностики, терапії та реабілітації. Серед основних тем Конгресу: психіатрія та суспільство; запобігання психічним захворюванням та підтримка психічного здоров’я; психічне здоров’я на робочих місцях; психічне здоров’я мігрантів; епідеміологія та фактори ризику психічних розладів; психотерапія та фармакотерапія; дослідження, моделі допомоги та політика в галузі психічного здоров’я; насильство та травма; сучасні погляди на механізми формування психічних розладів (шизофренії, біполярного розладу, деменції, залежностей, невротичної патології); вікові аспекти психічного здоров’я
Питання підготовки психіатрів та інших фахівців у галузі психічного здоров’я стало темою спільної роботи міжнародної групи дослідників, результати якої представили делегатам Конгресу заступник директора з наукової роботи ГУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України» професор Наталія Марута та заступник директора з медичної частини Університет ХНМУ професор Володимир Коростій у доповіді «Професійна підготовка психіатрів у Східній Європі: проблеми та вирішення».
Приємно порадували наші молоді вчені: доценти кафедри психіатрії, наркології та медичної психології ХНМУ Ірина Лєщина та Володимир Михайлов. Вони отримали гранти для участі у Конгресі та успішно представили свої постерні.
доповіді.