В Університетській клініці ХНМУ проведено конференцію «Мігрень – це не просто»

19 жовтня 2016 року в Університетській клініці ХНМУ відбулася тематична міні-конференція на тему «Мігрень – це не просто» за участю фахівців неврологічного та психіатричного профілів. Мігрень є одним з найчастіших неврологічних захворювань, в середньому близько 12% людей у світі страждають на мігрень.

Це захворювання має сильний негативний вплив на якість життя людини. За даними ВООЗ, мігрень входить до двадцятки причин, що ведуть до дезадаптації людини. У момент нападу головного болю його трудова активність знижується більш ніж на 46%. У дні нападів приблизно 53% пацієнтів повністю втрачають працездатність.

При цьому більше половини пацієнтів, які страждають на головний біль, не звертаються до лікаря і не отримують адекватного лікування. Про це у своїй доповіді розповів провідний спеціаліст ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМНУ», лікар-невролог, епілептолог, професор, доктор меднаук Андрій Дубенко. Особливу увагу експерт приділив актуальності захворювання, симптомам небезпеки розвитку, загальним ознакам та основним відмінностям від інших видів головного болю та профілактиці мігрені.

За даними фахівців, мігрень діагностується лише у 48% пацієнтів, які мають головний біль, що повністю відповідає критеріям мігрені. І існує маса фактів, що свідчать про те, що мігрень не виникає і не йде самостійно, ця хвороба, як правило, супроводжується іншими захворюваннями переважно психогенного характеру. Як будь-яке захворювання, мігрень має причини виникнення, особливості перебігу і лікування, й у занедбаної формі нерідко викликає серйозні ускладнення, пов’язані з порушенням психіки. Про це розповів керівник Центру лікування болю Університетської клініки ХНМУ, лікар-психіатр, професор, д. мед. н. Володимир Коростій. Темою його доповіді була коморбідність мігрені із психічними розладами. Професор говорив про труднощі діагностики, порушення сну, психовегетативні розлади та психопатологічні прояви при мігрені.

Тема мігрені викликала живий інтерес із боку учасників. Чекаємо на наступний захід – майстер-клас з лікування мігрені.