Ультразвукова еластографія: оцінка пружних властивостей фасцій та м’язів після спортивних травм, що супроводжуються тривалим болем та порушенням функцій

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у майстер-класі «Ультразвукова еластографія: оцінка пружних властивостей фасцій та м’язів після спортивних травм, що супроводжуються тривалим болем та порушенням функцій», що відбудеться 23 листопада 2016 року в Університетській клініці ХНМУ. Майстер-клас проводить всесвітньо визнаний піонер ультразвукової еластографічної діагностики та ударно-хвильової терапії тригерних точок, що спеціалізується на спортивній медицині та медицині болю, директор інституту болю, MD, PhD, доктор Вольфганг Бауермайстер (Мюнхен, Німеччина).

Місце проведення: м. Харків, вул. Текстильна, 4, Університетська клініка ХНМУ, 6 поверх.

Дата майстер класу 23.11.2016

Участь у майстер-класі безкоштовна!
Майстер клас проводить доктор Вольфганг Бауермайстер MD, PhD – директор інституту болю, Мюнхен, Німеччина.
Організатори: Schmerzinstitut Dr. Bauermeister, Germany, Munich, ННМК “Університетська клініка” ХНМУ, Український центр реабілітації спортсменів.

Контактна інформація: телефон контактної особи в Університетській клініці ХНМУ з питань майстер-класу: +380663325796 www.schmerzinstitut.de, Mail: kontakt@schmerzinstitut.de

Спортивні травми можуть призвести до болю та порушення функції. Навіть якщо фактична травма загоїлася, біль може бути викликана сенсибілізацією периферичних ноцицепторів – вище та нижче місця пошкодження. Таким чином, зазвичай нормальна спортивна діяльність може спровокувати дисфункцію та біль. Поряд із периферичною сенсибілізацією, тканина стає все щільнішою. Пальпація вздовж міофасціальних ланцюгів може виявити поверхневі, але не глибокі ущільнення тканин. Пальпація вимагає досвіду та навичок, вона суб’єктивна і важко документується. Поширені методи візуалізації, такі як МРТ, рентген або ультразвук, не можуть показати жорсткість тканини. На відміну від перерахованих вище методів, ультразвукова еластографія може забезпечити зображення затвердінь в межах фасцій і м’язів. Тому еластографія може ідентифікувати ділянки, які потребують лікування, тобто. забезпечувати діагностику тригерних точок. Ефективність лікування можна контролювати за допомогою еластографії.

Коротка інформація про провідного майстер класу:
Доктор Вольфганг Бауермайстер – всесвітньо визнаний піонер ультразвукової еластографічної діагностики та ударно-хвильової терапії тригерних точок, що спеціалізується на спортивній медицині та медицині болю.

Він отримав ступінь доктора в 1974 році і ступінь PhD в 1975 році в медичному університеті Гамбурга. У США (1980 -1988) він набув досвіду в клініках болю, де лікував спортсменів та пацієнтів з хронічним болем. Після ординатури (1984-1988) в Університеті Тафтса (Бостон, США) доктор Бауермайстер отримав сертифікат за спеціальністю фізичної медицини та реабілітації (1989) Американської ради з фізичної медицини та реабілітації. Після повернення до Німеччини (1988) почав займатися ударно-хвильовою терапією міофасціальних тригерних точок. Керуючись необхідністю візуалізувати тригерні точки, доктор Бауермайстер у 1999 р. почав застосовувати з цією метою ультразвукову еластографію, яка раніше використовувалася для діагностики пухлин простати. Він виявив, що не тільки пухлини, а й міофасціальні тригерні точки можуть бути візуалізовані. Йому знадобилося кілька років, щоб отримати відповідний пристрій, який дозволив би йому отримати високу чіткість зображення. В даний час технологія дозволяє не тільки добре діагностувати тригерні точки, але й оцінювати результати ударно-хвильової терапії, допомагаючи вибрати оптимальні підходи до лікування.

З 2000 р. доктор Бауермайстер проводить тренінги, майстер-класи, семінари, на яких навчає лікарів цьому методу; з того часу він опублікував кілька статей та книг. Сьогодні Triggerpoint Shockwave Therapy TST® є загальноприйнятим і широко використовується методом лікування міофасціальних травм спортивного та іншого генезу.

Цілі майстер класу:
Продемонструвати шляхом візуалізації пружних властивостей фасцій та м’язів, що ущільнена нееластична ділянка тканини приховує у собі міофасціальні тригерні точки та фіброз, що знаходяться за межами симптомної ділянки тіла.
Зрозуміти значення еластографії для наукового та клінічного застосування при спортивних травмах.

Програма Майстер класу «Ультразвукова еластографія: оцінка пружних властивостей фасцій та м’язів після спортивних травм, що супроводжуються тривалим болем та порушенням функцій»
Тривалість 4,5 години

09:00 – 9:05 Привітання та вступ

9:05 – 10:00 Лекція:

Принцип ультразвукової еластографії.

Практичний приклад застосування: ультразвукова еластографія для сканування міофасціальних ланцюгів для виявлення ущільнених, нееластичних фасцій та м’язів.

Вимірювання порога чутливості параметра тиск-біль за допомогою алгометрії пресової ущільнених ділянок, визначених за допомогою ультразвукової еластографії.

10:00 – 11:00 Демонстрація обстеження за допомогою еластографії та лікування за допомогою ударно-хвильової терапії пацієнта футболіста з паховим болем

11:00 – 12:00 Перерва

12:00 – 12:30 Демонстрація обстеження за допомогою еластографії та лікування за допомогою ударно-хвильової терапії пацієнта футболіста з болем у коліні

12:30 – 13:00 Демонстрація обстеження за допомогою еластографії та лікування за допомогою ударно-хвильової терапії пацієнта з аддукторним паховим болем.

13:00 – 13:30 Підбиття підсумків та обговорення.

Фокусна група: Майстер клас буде корисний невропатологам, спортивним лікарям, фізіотерапевтам, травматологам та іншим лікарям, що цікавляться цією тематикою.

Доктор Вольфганг Бауермайстер, Університетська клініка ХНМУ та Український центр реабілітації спортсменів будуть раді поділитися з Вами своїми знаннями та досвідом!