Український центр реабілітації спортсменів – ключовий учасник конференції зі спортивної медицини

1 червня 2016 року відбулася науково-практична конференція «Актуальні питання спортивної медицини», яка відбулася за сприяння Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації, Харківської медичної академії післядипломної освіти та Харківського медичного товариства.

На конференції підбивалися підсумки роботи у 2015 – 2016 рр. та перспективи розвитку служби лікувальної фізкультури та спортивної медицини Харківського регіону, обговорювалися проблеми психологічного супроводу у підготовці спортсменів вищої кваліфікації, реабілітації спортсменів-паралімпійців у нашому місті. Також говорили про немедикаментозні методи лікування стресу у спортивній медицині, методику реабілітації при захворюваннях опорно-рухового апарату у спортсменів, про роль Холтерівського моніторування у динамічному спостереженні спортсменів.

Найбільший інтерес у представників медичних спільнот, лікарів та наукових співробітників викликала спільна доповідь (В.І.Савенков, А.Г.Істомін, О.В. Касатка, В.П.Кириллов, В.Н.Сокрут), яку озвучив завідувач кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини ХНМУ (ФРСМ ХНМУ), професор, д.м.н. Андрій Георгійович Істомін. Спільно із завідувачем відділення фізичної реабілітації УНМК «УК» ХНМУ Олегом Володимировичем Касаткою учасникам конференції було представлено презентацію Українського центру реабілітації спортсменів, що функціонує на базі УНМК «Університетська клініка» ХНМУ. Професор Істомін ознайомив учасників конференції зі структурою Центру, розповів про напрямки його діяльності, діагностику захворювань, методи лікування, впровадження новітніх розробок кафедри ФРСМ в УЦРС та про перспективи його розвитку. Особливої ​​уваги присутніх привернула інформація про партнера Університетської клініки – італійської клініки «VillaStuart», досвід роботи якої було взято за основу в Українському центрі реабілітації спортсменів. У своїй презентації Андрій Георгійович Істомін торкнувся теми міжнародних зв’язків Центру – професор акцентував увагу фахівців на організації академічних обмінів співробітників Центру та партнерів Університетської клініки, стажуванні фахівців, наданні консультативної допомоги з боку європейських партнерів, спільній участі у наукових проектах, застосуванні елементів проекти.

На закінчення презентації Андрій Георгійович згадав про гордість українського спорту – відомих українських футболістів, легкоатлетів, представників контактних та силових видів спорту, які отримували лікування та проходили реабілітацію в Українському центрі реабілітації спортсменів.