15 – 17 лютого в УІПА проходить XVI міжнародна міждисциплінарна науково-практична конференція «Простір арт-терапії: мінливість і стабільність – пошуки балансу», основна мета якої – обмін сучасними прикладними методиками арт-психотерапевтичної взаємодії, які можна використовувати у практиці психотерапевтів, психологів, соціальних та педагогічних працівників.
Своїм практичним досвідом на конференції поділилась арт-терапевт Анна Шаповалова, яка розповіла про результати, отримані в ході проведення арт-терапевтичних груп в Університетській клініці ХНМУ протягом двох років. Вона зазначила, що ця методика лікування надає можливість працювати з пацієнтом на особливому емоційному рівні. Творчість сама по собі створює позитивний емоційний настрій. Вона дозволяє пацієнту звернутися до реальних проблем, які з якихось причин важко обговорювати вербально.
В процесі творчої роботи опрацьовуються думки і емоції, які людина звикла пригнічувати. Арт-терапія дає можливість на символічному рівні експериментувати з різними почуттями, досліджувати і висловлювати їх в соціально прийнятній формі. На заняттях творчістю пацієнти відволікаються від думок про хворобу, болісних відчуттів, що надзвичайно важливо для швидкого одужання. Таким чином, арт-терапія, якою б простою на перший погляд вона не здавалася, є ефективною методикою психологічного впливу на пацієнта, що покращує перебіг лікування в цілому.