
24 вересня у Харкові пройшла «Ніч науки», у якій взяли участь 19 організацій Харківської області. Серед учасників освітнього проекту, який цього року став IV-м за рахунком, реєструвалися 17 вишів Харкова, технічна студія “Винахідник” та Харківський планетарій імені Гагаріна. Кожен із учасників підготував для відвідувачів унікальні, пізнавальні та цікаві програми.
Яскраву та захоплюючу програму представив і Харківський національний медичний університет (ХНМУ), який відкрив свої двері для всіх бажаючих поринути у світ науки та досліджень у галузі медицини. До цьогорічної програми заходів ХНМУ увійшли екскурсійні програми до музею кафедри патологічної анатомії, Центральної науково-дослідної лабораторії університету, де відвідувачів ознайомили з роботою лабораторного діагностичного обладнання. Гостям також запропонували зіграти роль пацієнтів, яким надавали першу медичну допомогу, а також продемонстрували на фантомах різноманітні діагностичні та лікувальні процедури.
У рамках програми співробітники медичного університету провели конкурс на кращого асистента хірурга, майстер-класи з серцево-легеневої реанімації та виконання внутрішньом’язових та внутрішньовенних ін’єкцій, із зашивання різаних ран та догляду за немовлям. Бажаючі змогли також отримати консультації офтальмологів, визначити гостроту та поля свого зору, стан очного дна, а також обстежитись у оториноларингологів та досліджувати стан своїх ЛОР-органів. Крім цього, відвідувачі виміряли артеріальний тиск, рівень глюкози в крові та зробили електрокардіограму.
Вперше активну участь у «Ночі науки» взяла Університетська клініка ХНМУ. Співробітники Українського центру реабілітації спортсменів лікар-реабілітолог Сергій Миколайович Рац, лікарі-інтерни Руслан Лебідь та Яна Тоцька розповіли відвідувачам про основні напрямки діяльності Центру та наочно продемонстрували деякі методи лікування пацієнтів. Зокрема, фахівці показали, за яким діє бездротовий електроміостимулятор Compex, який широко використовується в програмах реабілітації професійних спортсменів і любителів. Апарат дозволяє відновлювати здоров’я спортсменів після отриманих травм та розтягувань за допомогою правильно підібраних параметрів імпульсів залежно від стану здоров’я пацієнта та його особливостей організму. Такий електростимулятор використовують при болю в м’язах, міалгії, для стимулювання гіпотрофованих м’язів внаслідок втраченої чутливості нервових закінчень, для лікування за допомогою масажу та для проведення передстартових тренувань спортсменів. Апарат викликав непідробний інтерес у відвідувачів «Ночі науки» у ХНМУ – багато хто захотів зазнати впливу електроміостимулятора на собі.





