Новий модуль семінару-практикуму TRE (Tension, Stress and Trauma Releasing Exercises)

З 12 по 15 серпня 2016 року в Університетській клініці ХНМУ відбувся ІІ модуль семінару-практикуму TRE (Tension, Stress and Trauma Releasing Exercises). Тренером виступив клінічний психолог та психотерапевт, магістр наук із Цюріха (Швейцарія) Андреас Герольд.

Семінар був розрахований на фахівців, які брали участь у І модулі практикуму, що відбувся у травні цього року. Серед учасників семінару – спеціалісти з Харкова, Харківської області та Києва.

Серпнева програма навчання дещо відрізнялася від попереднього модуля, т.к. окрім нової програми містила кілька днів супервізії, під час якої учасники отримали професійну допомогу з боку свого швейцарського колеги.

Головні завдання практикуму включали:

поглиблення розуміння психологів фізіології травми; поглиблення особистого досвіду TRE українських спеціалістів;
основні інтервенції TRE (контактні та безконтактні, інтервенції на розширення енергії);
навчання веденню TRE груп;
модифікації TRE;
особиста практика,
знання та компетентність;
етична свідомість.
Серед основних тем семінару – інтервенції для підтримки процесу треморингу у пацієнтів та їх реалізація, активація саморегуляції, аналіз особливо складних ситуацій, пов’язаних із травматичним досвідом у пацієнтів. Тренер Андреас Герольд ознайомив українських психологів з окремими елементами теорії TRE та з новими теоріями про процес треморингу.

У перший день семінару обговорювалися питання фізіології травми та полівагальної теорії травми.

Другий день семінару був присвячений освоєнню навички роботи з групою методом TRE: як подавати інформацію про метод у момент роботи психолога з групою, що повинен пам’ятати та контролювати ведучий, як приділяти увагу кожному учаснику – такий основний зміст другого дня семінару. Особлива увага приділялася техніці та нюансам виконання TRE, а також зналися найчастіші помилки при виконанні цих вправ. Андреас Герольд продемонстрував варіанти виконання деяких вправ у груповому форматі, за якого учасники надавали підтримку один одному.

Третій день семінару було відведено для відпрацювання тонкощів ведення процесу нейрогенного тремору у груповому форматі. Докладно розбиралися можливі інтервенції посилення та управління тремором у процесі TRE. У клієнтській позиції учасники могли випробувати специфіку кожного впливу. Виступаючи у ролі терапевта, кожен учасник освоїв навичку правильного використання прийомів посилення та контролю тремору під час проведення групових занять.

Під час семінару фахівці поділилися своїм особистим досвідом нейрогенного тремору, обговорили випадки із практики застосування методики TRE.

Учасники семінару-практикуму високо оцінили рівень організації заходу та висловили величезну подяку Андреасу Герольду та керівництву Університетської клініки ХНМУ за надану можливість оволодіти простою, фізіологічною та дуже ефективною технікою допомоги собі та своїм пацієнтам у сучасних непростих умовах.

Докладніше про метод TRE можна дізнатися тут.