Медична рада УНМК «Університетська клініка» ХНМУ

5 лютого 2016 року відбулося засідання Медичної ради УНМК «Університетська клініка» ХНМУ, на якому було підбито підсумки минулого року. Відкрив засідання голова медради, директор клініки, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, Володимир Савєнков, який подякував співробітникам за проведену протягом року серйозну роботу.

Результати лікувально-профілактичної роботи УНМК «Університетська клініка» ХНМУ за 2015р. озвучив заступник директора з медичної частини, доктор медичних наук, професор Володимир Коростій. Він повідомив, що головним досягненням року, що минає, є надання клініці нового статусу. Наказом ХНМУ від 04.09.2015 р. №310 відокремлений структурний підрозділ “Центр малоінвазивних технологій та серцево-судинної хірургії ХНМУ” перейменовано на “Навчально-науковий медичний комплекс “Університетська клініка” ХНМУ”. Крім цього, згідно з наказом ХНМУ від 17.09.2015 р. № 324 “Науково-практичний медичний центр ХНМУ” переміщено до УНМК «Університетська клініка» ХНМУ. Це дає можливість медичному комплексу як надавати весь спектр послуг пацієнтам, а й вести паралельно науково-практичну роботу у межах однієї медустанови.

На сьогоднішній день у структурі клініки знаходиться діагностично-консультативна поліклініка та клініко-діагностична лабораторія. На базі УНМК «УК» ХНМУ розташовано 10 наукових кафедр, де проходять навчання студенти ХНМУ та НФаУ. У стаціонарі клініки працює вісім спеціалізованих відділень, куди можна госпіталізувати

190 пацієнтів. За минулий рік хірурги клініки провели майже тисячу операцій, більшість з яких виконано хірургами-урологами (705 із 948). Решта операцій зроблено на кістково-м’язовій системі (75), судинах (63), органах травлення (62), передміхуровій залозі (22) та жіночих статевих органах (21).

Загалом у стаціонарі клініки лікування пройшли 5453 пацієнти.

За підсумками 2015 року до УНМК «Університетська клініка» ХНМУ звернулося 130 тис. 545 пацієнтів, серед яких 593 співробітники ХНМУ та 59 учасників АТО.

Фахівці клініки провели 10 тис. 405 профілактичних медоглядів, що допомогло вчасно виявити захворювання пацієнтів.

За 2015 рік клініко-діагностична лабораторія провела 313579 досліджень.

Для покращення якості роботи медперсоналу у 2015 році було вдосконалено інформаційну мережу клініки щодо розробки схем розміщення комутаційного обладнання та проведено монтажні роботи щодо приміщень. У рамках розробки медичної інформаційної мережі (МІС) було протестовано електронну версію «Історії хвороби», запущено модуль «Медикаменти». У планах на 2016 рік – продовжити удосконалення системи МІС та інформаційної мережі клініки. Велика увага у минулому році приділялася і вдосконаленню матеріальної бази клініки. Було проведено капітальний ремонт приміщень у бактеріологічній та біохімічній лабораторії з облаштуванням сучасної припливно-витяжної вентиляції; капітальний ремонт вхідної групи головного корпусу з улаштуванням пандусу; ремонт покрівлі головного корпусу та переходу з головного корпусу в стаціонар; ремонт кабінетів у відділенні фізіотерапії та палат з підвищенням комфортності перебування пацієнтів у відділеннях стаціонару. Крім цього, було здійснено підняття теплотраси з метою можливості застосування важкої техніки при облаштуванні території. У планах на 2016 рік: обладнати хол І поверху буфетом для пацієнтів, відвідувачів та співробітників комплексу; оформити “зону ресепшн”, обладнати її офісною стійкою, оргтехнікою та оформити інформаційну дошку для пацієнтів. Особливу увагу буде приділено ландшафтному проектуванню території медкомплексу. Одне з найважливіших завдань по оновленню медустанови – оновлення протипожежної сигналізації, пожежних рукавів і вогнегасників, т.к. якісна система протипожежної безпеки є запорукою безпеки пацієнтів та співробітників медкомплексу.

Володимир Коростій повідомив, що у 2015 році велася активна робота щодо підвищення кваліфікації співробітників «Університетської клініки». Були проведені лекція та майстер-клас з TraumaReleasingTherapy(AndreasGerold, Switzeland),школа лікування болю, лекція для медсестер, семінар Центру болю, телеконсультації від MichaelShank, (Germany),тренінги з застосування ботоксу в неврології (Сергій Федосєв) сервіс для медсестер. Крім цього, на базі УНМК «УК» ХНМУ пройшли 3 семінари Центру лікування болю; 2 одноденні науково-практичні конференції (кафедра лабораторної діагностики, кафедра загальної практики – сімейної медицини та внутрішніх хвороб); 6 клінічних конференцій; функціонує школа з вивчення англійської мови, яка у 2016 році має трансформуватися до школи іноземних мов.

Голова медради Володимир Савенков вважає, що школа необхідна клініці, тому що знання іноземних мов не тільки робить людину більш освіченою, а й дає можливість почерпнути знання, а також використовувати досвід та практику зарубіжних колег у своїй роботі.

У цьому встигли переконатися кілька провідних фахівців «Університетської клініки», які пройшли стажування у клініках США, Німеччини, Італії та Туреччини в рамках розвитку міжнародного співробітництва.

Володимир Коростій підсумував свій виступ тезою, що у 2016 році для клініки першочерговими завданнями будуть стабільна робота існуючих підрозділів та розвиток нових відділень, центрів та напрямків.

Під час медради свої звіти та плани на 2016 рік надали також керівник Центру профілактичних оглядів консультативної поліклініки УНМК «УК» ХНМУ Ганна Паровіна; завідувач кафедри загальної практики – сімейної медицини та внутрішніх хвороб професор Людмила Пасієшвілі; завідувач кафедри неврології №2 професор Олена Товажнянська; завідувач кафедри фізичної реабілітації та спортивної медицини професор Андрій Істомін; завідувач відділення фізичної реабілітації УНМК «УК» ХНМУ» Олег Касатка; завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психологи професор Ганна Кожина; завідувач кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НФаУ професор Ігор Зупанець; завідувач кафедри лабораторної діагностики професор Ольга Залюбовська; завідувач клініко-діагностичної лабораторії Галина Резуненко; завідувач кафедри оториноларингології професор Анатолій Журавльов; завідувач відділення малоінвазивних технологій та серцево-судинної хірургії УНМК «УК» ХНМУ» Михайло Томін.

На закінчення виступив проректор з науково-лікувальної роботи Харківського національного медичного університету професор Юрій Резуненко. Він подякував співробітникам «Університетської клініки» за професіоналізм та визнав, що престиж ХНМУ як навчального закладу залежить безпосередньо та від якості роботи «Університетської клініки».

Голова медради Володимир Савенков підбив підсумки засідання, закликавши своїх колег у 2016 році докласти максимум зусиль для вдосконалення наявних навичок та для набуття нових знань. Одне з головних завдань клініки на сьогодні – виправдати очікування пацієнтів та надати їм якісні послуги. Вдячні відгуки пацієнтів – запорука високого рейтингу медичного закладу не лише у Харкові, а й далеко за його межами.