Другий візит відомого доктора Шенка до «Університетської клініки» – хроніка подій.

З 26 по 31 травня у Харкові з робочим візитом перебував керівник Центру інтегративної медицини болю та відділення анестезіології, консультант у медицині болю, анестезіології та паліативної допомоги клініки «Хавельхе» Міхаель Шенк (м.Берлін, Німеччина). заходів, що мають величезне значення для лікарів та інших фахівців у галузі охорони здоров’я.

Свій робочий візит Міхаель Шенк розпочав із науково-практичної конференції «Урологія, андрологія, нефрологія 2016», яка щорічно проходить з ініціативи Обласного клінічного центру урології та нефрології ім. В.І.Шаповала.

26 травня у прес-конференц-залі ПАТ ФК «Металіст» зібралися провідні лікарі та вчені Харкова, які обговорювали актуальну проблематику урології, нефрології та андрології. Серед доповідачів – лікарі «Університетської клініки» к.м.н. Сергій Колупаєв, д.м.н. Андрій Мальцев та директор УНМК «УК» ХНМУ професор д.м.н. Володимир Савенков. Першого дня конференції вони виступили в блоці «Мочекам’яна хвороба» з доповідями

  • «ОПТИМІЗАЦІЯ МНОЖИННОГО ПЕРКУТАННОГО ДОСТУПУ ПРИ ХІРУРГІЇ КОРАЛОВИДНОГО НЕФРОЛІТІАЗУ»,
  • «МІКРОПЕРКУТАННА НЕФРОЛІТОТРІПСІЯ – НОВІ МОЖЛИВОСТІ ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ З КОНКРЕМЕНТАМИ НИЖНЬОЇ ГРУПИ ЧАРОЧОК НИРКИ»,
  • «ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ДИСПАНСЕРИЗАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ ПІСЛЯ ОПЕРАТИВНИХ ВМІШУВАЧІВ З ПОВОДУ МОЧЕКАМ’ЯНОЇ ХВОРОБИ».

Гість із Німеччини Міхаель Шенк головував в одному з блоків науково-практичної конференції, а також представив свою доповідь «БІЛЬ У ОНКОУРОЛОГІЧНИХ ПАЦІЄНТІВ. ФАРМАКОЛОГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ».

27 травня німецький анестезіолог доктор Шенк продовжив роботу в урологічній конференції і в блоці «Онкоурологія» торкнувся теми МУЛЬТИМОДАЛЬНОГО ЛІКУВАННЯ БОЛІ у доповіді з однойменною назвою. Інформація, представлена ​​гостем із Німеччини, викликала живий інтерес та обговорення у делегатів.

Загалом науково-практичну конференцію відвідало до 300 осіб, серед яких урологи, нефрологи, трансплантологи, онкологи, андрологи, онкохірурги, акушери-гінекологи, сімейні лікарі, дитячі хірурги, дитячі урологи та сексологи.

Друга половина дня німецького анестезіолога пройшла у стінах «Університетської клініки», де зібралися претенденти на стажування у клініках «Хавельхе» та «Шаріте». Кандидати доклали максимум зусиль для того, щоб показати свою мотивованість та позначити мету стажування. Величезною перевагою для аспірантів було знання іноземних мов, зокрема німецької. Окрім цього, гість із Німеччини з’ясував спеціальні потреби кандидатів для організації їхніх візитів до клініки Німеччини.

Загалом керівник Центру інтегративної медицини болю та відділення анестезіології залишився задоволений минулою зустріччю, він упевнений, що у «Університетської клініки» велике майбутнє – маючи таких фахівців, УНМК «УК» ХНМУ досягне найвищого рівня професіоналізму та якості медичного сервісу.

30 травня в «Університетській клініці» відбулися одразу два заходи за участю гостя з Німеччини: круглий стіл та науково-практична конференція.

Під час круглого столу було обговорено тему «Мультидисциплінарний підхід у роботі «Університетської клініки» на моделі «Центру лікування болю».
У цій дискусії брали участь директор УНМК “УК” ХНМУ професор д.м.н. Володимир Савенков, заступник директора з медичної частини УНМК «УК» ХНМУ, професор д.м.н. Володимир Коростій, завідувачі відділень ортопедії та травматології д.м.н. Дмитро Петренко, фізичну реабілітацію Олег Касатка, неврології к.м.н. Ірина Лапшина, ендокринології та метаболічних розладів Вероніка Коряк, малоінвазивних технологій та серцево-судинної хірургії к.м.н. Михайло Томін та інші фахівці. Учасники круглого столу обговорювали клінічні випадки, подані лікарями «Університетської клініки» д.м.н. Дмитром Петренком, Олегом Касаткою та асистентом кафедри неврології №2 ХНМУ к.м.н. Євгенією Тарасовою, а також вивчали досвід німецьких лікарів аналогічної спеціалізації, яким поділився під час обговорення Міхаель Шенк.

Другий захід за участю Міхаеля Шенка, який був проведений у новому конференц-залі «Університетської клініки» – науково-практична конференція «Актуальні питання лікування хронічного болю», в якій взяли участь понад 100 фахівців, серед яких лікарі, науковці, студенти профільних університетів , представники медичних установ та організацій.

Конференцію відкрив Міхаель Шенк з доповіддю «СУЧАСНА ФАРМАКОТЕРАПІЯ гострого та післяопераційного болю».
Також із доповідями виступили

  • к.м.н., доцент кафедри невропатології та нейрохірургії ХМАПО Анна Гребенюк («АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛІКУВАННЯ НЕВРОПАТИЧНОГО БОЛЮ У ПРАКТИЦІ ЛІКАРА-НЕВРОЛОГА»),
  • завідувач кафедри неврології №1 ХНМУ д.м.н. професор Ірина Григорова («ХРОНІЧНИЙ БІЛЬ У СПІНІ – КЛІНІКО-ДІАГНОСТИЧНІ ТА ЛІКУВАЛЬНО-РЕАБІЛІТАЦІЙНІ ЗАХОДИ»)
  • керівник Центру лікування болю УНМК «УК» ХНМУ д.м.н. професор Володимир Коростій («ПСИХОЛОГІЧНІ ТА ПСИХОФАРМАКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ПАЦІЄНТІВ З ХРОНІЧНИМ БОЛЕМ»).

Незважаючи на величезну зайнятість учасників конференції, перейняти досвід у відомого в усьому світі лікаря хотіли багато – зал був заповнений вщерть. Учасники конференції почерпнули для себе багато нової та дуже цінної інформації та виявили бажання відвідувати такі заходи в «Університетській клініці» постійно.

31 травня – останній день перебування доктора Шенка з робочим візитом у Харкові. Цього дня він провів зустріч із студентами Харківського національного медичного університету. У конференц-залі ХНМУ німецький анестезіолог виступив з лекцією «НЕЙРОПАТИЧНИЙ БІЛЬ: ЕПІДЕМІОЛОГІЯ, ЕТІОЛОГІЯ, ПАТОФІЗІОЛОГІЯ, ДІАГНОЗ, КЛІНІЧНА МАНІФЕСТАЦІЯ ТА КОМПЛЕКСНА ФАРМА». У ході виступу Міхаель Шенк продемонстрував клінічні випадки та запросив до їхнього обговорення майбутніх лікарів-фахівців.

Під час робочого візиту керівник Центру інтегративної медицини болю та відділення анестезіології, консультант у медицині болю, анестезіології та паліативної допомоги клініки «Хавельхе» Міхаель Шенк зустрівся з ректором Харківського національного медичного університету професором, д.м.н. Володимиром Лісовим. Під час бесіди Міхаель Шенк зазначив, що візит до Харкова справив на нього чудове враження, він висловив бажання не лише ділитися цінною інформацією зі спеціалістами та студентами, але й висловив готовність брати участь у спільних соціальних проектах. Міхаель Шенк подякував керівнику ХНМУ за теплий прийом та висловив вдячність директору УНМК «УК» ХНМУ Володимиру Савенкову за організацію продуктивного та насиченого подіями візиту.