Актуальні питання дитячої ендокринології

21 вересня 2016 року відбулася обласна науково-практична конференція «Актуальні питання дитячої ендокринології», у якій взяли участь дитячі та дорослі ендокринологи, спеціалісти інших напрямів та представники різних організацій Харківської області. Конференція відбулася у Харківській обласній дитячій клінічній лікарні у рамках пленуму Харківської обласної Асоціації педіатрів, присвяченого пам’яті професора В.А.Білоусова.

Серед учасників конференції – співробітники Університетської клініки ХНМУ: завідувачка відділення ендокринології та метаболічних розладів Вероніка Вікторівна Коряк, старша медсестра відділення Ніна Михайлівна Стріляна та головна медсестра стаціонару Університетської клініки ХНМУ Галина Олександрівна Сахарова. У рамках конференції спеціалісти УНМК «УК» ХНМУ побували у дитячому ендокринологічному відділенні Харківської обласної дитячої клінічної лікарні, обмінялися практичним досвідом, вивчили складні клінічні випадки.

На конференції були заслухані доповіді на теми: «Захворюваність на ендокринну патологію у дітей Харківської області», «Досягнення оптимальної компенсації вуглеводного обміну у дітей, які страждають на цукровий діабет І типу – реалії сучасних технологій інсулінотерапії», «Гіпердисліпідемія у практиці , “Інсуліносенситивність у дітей з різним трофологічним статусом”, “Диференційований підхід до реабілітації підлітків з дифузним нетоксичним зобом”.

Про стан ендокринологічної допомоги у Харківському регіоні розповіла Головний позаштатний спеціаліст із ендокринології Управління охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації к.м.н. Марина Олександрівна Балюк.

Серед основних проблем надання ендокринологічної допомоги дітям було названо низьку виявленість та несвоєчасну діагностику ендокринопатій у дітей у сільських районах області; недооцінка тяжкості стану, пізня госпіталізація при захворюванні на цукровий діабет, вроджену дисфункцію кори надниркових залоз, хронічну наднирникову недостатність у дітей лікарями загальної практики, сімейної медицини та педіатрії; недостатній обсяг знань медперсоналу у районах області з питань сучасних методів діагностики та лікування ендокринної патології у дітей.

Вирішенням перерахованих проблем можуть стати посилення постійного контролю виконання педіатрами, дитячими ендокринологами та сімейними лікарями районів області та м.Харкова наказу МОЗ України №254 «Про затвердження протоколів надання медичної допомоги дітям за спеціальністю Дитяча ендокринологія» при проведенні диспансерного спостереження дітей з енд; проведення консультативної та кураторської діяльності в районах області; проведення поглиблених профмедоглядів дітей у районах області та при виявленні ендокринної патології; проведення дообстеження в умовах спеціалізованих ендокринологічних стаціонарів.

Серйозну роботу у виявленні та лікуванні захворювань ендокринної системи проводить відділення ендокринології та метаболічних розладів Університетської клініки ХНМУ. Завдяки інноваційним технологіям та сучасним методам діагностики та лікування пацієнти отримують висококваліфіковану та своєчасну медичну допомогу в умовах стаціонару клініки. Про це у своїй презентації розповіла завідувачка відділення ендокринології та метаболічних розладів Вероніка Вікторівна Коряк. Вона зазначила, що дуже важливо вчасно діагностувати захворювання ендокринної системи у дітей та підлітків – це дозволить зменшити ризик розвитку ендокринопатій у дорослих. Спеціаліст запросила до співпраці практикуючих ендокринологів, педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів м.Харкова та Харківської області, які займаються проблемами ендокринологічного профілю у дітей.