В УНМК «Університетська клініка» ХНМУ розпочала свою роботу «Абетка діабету».
Цукровий діабет – одне з найнеоднозначніших захворювань нашого часу. Ще древні греки та римляни знали про існування цієї патології та визначили один із її основних симптомів – втрату рідини. А древні китайці та індуси у свою чергу дали опис клінічної картини цієї хвороби, позначивши її найяскравішу ознаку, внаслідок якої вона і отримала свою первісну назву – «хвороба солодкої сечі».
У 1776 році англійські медики дали захворюванню сучасну назву «цукровий діабет», адже основною причиною хвороби була перевищена кількість цукру в крові через стійке збільшення глюкози в організмі. Незважаючи на те, що у ХІХ столітті вчені відкрили інсулін, а у 1921 році знайшли способи його отримання та очищення, це не врятувало людство від «солодкої» хвороби. Цукровий діабет, який має властивість викликати різного роду ускладнення, як і раніше, вважається одним з найпоширеніших захворювань на планеті. За даними статистики ВООЗ, сьогодні у світі налічується понад 347 мільйонів пацієнтів з даною патологією. Епідеміологи б’ють на сполох – до 2030 року цукровий діабет може зайняти 7 місце у списку причин смертності людини. Незважаючи на те, що кількість пацієнтів з кожним роком збільшується, лікарі впевнені в одному: з цією хворобою можна довго жити, якщо дотримуватись певних правил.
Понад дві тисячі років це захворювання оповите таємницею і супроводжується різноманітними міфами. Зруйнувати ці міфи можна, лише подолавши страх, шок, зневіру, депресію та розгубленість. Саме про це йшлося на першому занятті школи «Абетка діабету», яке провела з пацієнтами відділення ендокринології та метаболічних розладів УНМК «Університетська клініка» ХНМУ завідувачка профільного відділення, асистент кафедри загальної практики – сімейної медицини та внутрішніх хвороб ХНМУ Вероніка Вікторов. Лікар-ендокринолог пояснила хворим, у чому полягає непереможність хвороби на сьогоднішній день – у страху самої людини, що цукровий діабет – невиліковний. Поступово, крок за кроком, Вероніка Вікторівна пояснила пацієнтам, за якими ознаками можна визначити захворювання, та в чому полягають особливості лікування «солодкої хвороби». Ендокринолог уточнила, які ускладнення може викликати дане захворювання, і до яких невідкладних станів може призвести невиконання приписів лікаря. Вероніка Коряк розповіла про особливості лікування цукрового діабету обох типів та підвела пацієнтів до думки, що виконання вимог лікарів, таких як дотримання жорсткої дієти, активний спосіб життя та регулярне вживання інсуліну, здатні подарувати хворому ще багато років життя, повне яскравих подій та позитивних емоцій.
Вероніка Вікторівна впевнена, що «Абетка діабету» потрібна пацієнтам. Нові знання про «солодку хворобу» можуть не лише врятувати пацієнтові життя, а й наповнити його новим змістом. Наступне заняття «Абетки діабету» планується провести у квітні.